Papuga Świergotka – opis, porady

Papuga Świergotka spotykana jest na terenie całej środkowej i południowej Australii. Z reguły żyje w gromadach – za wyjątkiem okresu lęgowego. W celu zdobycia pożywienia gotowa jest przemierzyć odległe tereny. W naturze jej gniazdami są dziuple drzew, a także rozmaite szczeliny. W czasie kiedy wychowuje młode pisklaki, zjada przede wszystkim młode pędy roślin, a do tego również niektóre owady.Samiec ma głowę koloru ciemnoniebieskiego, który w kierunku grzbietu przemienia się w barwę szarozieloną. Na jego kuprze znajduje się czerwona plama. Pióra tak zwane nadogonowe są popielatozielone, sterówki ciemnozielone. Na zielonej piersi znajduje się niebieski nalot. Zarówno nogi jak i dziób są ciemnej barwy. Samica ma kolor matowy w odcieniu szarozielonym. Śpiew Papugi Świergotki jest raczej cichy, przypominający szeleszczący świergot. Ma raczej miłe brzmienie. Okres lęgów to czas kiedy papugi te śpiewają zdecydowanie głośniej, a nawet częściej. Długość ciała Papugi Świergotki wynosi blisko 28 cm.

Papugi Świergotki uważa się za dobrych lokatorów. Lubią przestrzeń, dlatego trzeba zadbać o odpowiednio dużą klatkę. Można je hodować w wolierach zewnętrznych, gdyż doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Papugi Świergotki mogą odżywiać się podobnie jak Nimfy. W czasie lęgów nie tylko potrzebują więcej pokarmu, ale też składników mineralnych. Mogą je czerpać z piasku, który należy umieścić na dnie klatki. Papuga tego gatunku codziennie musi mieć dostęp do świeżej wody. Poza tym wymaga pokarmów, które zawierają sole mineralne i witaminy. Papuga Świergotka może przebywać w towarzystwie innych papug, ale wobec przedstawicieli swojego gatunku, a także papug falistych mogą być dość agresywne.Rozmnażanie jest raczej proste, szczególnie jeżeli parka papug jest na to gotowa pod względem płciowym. W tym czasie parka powinna przebywać w oddzielnej klatce, w której musi znaleźć się również budka lęgowa. Samica znosi od 4 do 6 jaj i wysiaduje je przez 20 dni. Młode pisklaki karmione są początkowo przez samicę. Z czasem jednak przyłącza się do tego samiec. Pisklęta samodzielność osiągają w okresie między 14 a 16 dniem.

The professional company tangkasnetonline provides all the information on bola tangkas. A website like https://sevocomm.com will provide you with the highest quality in the industry. The professional company agen sbobet terpercaya provides all the information on agen sbobet terpercaya. If you are looking for hadoop training in pune then click here . The professional company sattamatkareal provides all the information on matka.
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *